Mgr. Bc. Petr Doubravský

Mgr. Bc. Petr Doubravský

I přes každodenní 40 km dlouhé dojíždění z Vlašimi, kde momentálně žiji, a díky zkušenostem z mé 12 let dlouhé pedagogické činnosti si uvědomuji, že ZŠ Těptín je pro mě ta nejlepší volba v rámci přístupu k dětem a jejich vzdělávání, a jsem velmi rád, že mohu být její součástí.

Do svých 15 let nebylo víkendu, který bych netrávil s mámou vandrováním s batohem na zádech po celé České republice, a na toto období velmi rád vzpomínám. Pak jsem se začal více věnovat v té době mé velké vášni – atletice. Byl jsem členem reprezentačních výběrů v atletice (běh na 1500m, resp. 3000m př.) a získal několik medailí na MČR včetně titulu mistra ČR na 1500. Díky těmto úspěchům jsem získal stipendium na Saint Francis Xavier University v Kanadě (obor Human kinetics a Human nutrition), kde jsem strávil 2 roky. Tato sportovní fáze mého života mi více odhalila pojmy jako cílevědomost, odhodlání, vůle, píle a práce na svých silných a slabých stránkách. Tuto část sebe se také snažím předat dětem Těptínské školy.

první pracovní kroky započaly v soukromé škole Sunny Canadian International School ve Zdiměřicích u Prahy, kde jsem se stal učitelem tělesné výchovy na 1. stupni ZŠ a vedoucím sportovní akademie. Poté jsem se připojil jako učitel do projektu komunitní školy pro žáky v režimu domácího vzdělávání. Zde jsem se také poprvé setkal s inovativními přístupy v oblasti vzdělávání a to se následně stalo i mým koníčkem. Než mé kroky směřovaly do ZŠ Těptín, okusil jsem několik let i prostředí státní školy jako učitel anglického jazyka a tělesné výchovy na 1. i 2. stupni ZŠ.

Jsem vděčný, že mohu společně s kolegy objevovat a rozvíjet nadání a záliby každého dítěte.

Další vzdělání, zkušenosti, semináře a kurzy důležité pro mou pedagogickou práci i management školy:

- Absolvent FTVS UK, obor tělesná výchova a sport – titul magistr

- Absolvent PedF UK, obor školský management – titul bakalář

- Člen učitelské platformy

- Aktivní člen několika sdílecích skupin učitelů inovativních škol

- 4 letní školy Matematiky profesora Hejného: 1. stupeň - začátečnický kurz, kurz pro pokročilé, kurz pro malotřídky, 2. stupeň - kurz pro mírně pokročilé

- Roční zapojení v projektu od společnosti H-mat (matematika profesora Hejného) "Kolegiální podpora - společná cesta k individuálnímu rozvoji pedagogů" 

- Absolvování několika kurzů k Hejného matematice (např. "Jak na konstruktivistickou výuku s oporou o různé výukové materiály", "sebehodnocení a reflexe nejen v Hejného metodě" atd.)

- Letní škola "Učíme ve školní zahradě a terénu"

- Roční akreditovaný kurz "Učitel koučem" v rámci AKADEMIE Libchavy

- Základní kurz "Čtením a psaním ke kritickému myšlení"

- Kurz "Plán pedagogické podpory a práce s žákem v rámci 1. a 2. stupně podpůrného opatření"

- Evropský prevetivní projekt EU-DAP, Program Unpluged - Prevence užívání návykových látek mezi studenty

- Kurz Červeného kříže - Zdravotník zotavovacích akcí

- Účast na mnoha každoročních konferencích na téma inovativního vzdělávání (např. Učitelský summit - progresivní metody ve výuce, TEDxPragueED, Konference Perpetuum apod.)

Máme školáků

Domácích školáků

Pedagogů

Naši sponzoři

Adresa

Základní škola Těptín, s.r.o.
Jílovská 884
251 68 Kamenice - Těptín

Telefon

+420 732 348 805

E-mail

hryzbilova@skolateptin.cz