Mgr. Lucie Moučková

Mgr. Lucie Moučková

Učím angličtinu, němčinu a češtinu. Vystudovala jsem Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, obor překladatelství-tlumočnictví angličtina/němčina. Několik let jsem působila jako redaktorka v několika různojazyčných redakcích Českého rozhlasu, poté jako šéfredaktorka Zpravodaje z Kamenice a jako lektorka v jazykové škole. V Základní škole Těptín jsem od jejího založení, tedy již šestým rokem. 

Po nástupu do těptínské školy jsem si doplnila pedagogické vzdělání v oboru Cizí jazyky. Kromě toho překládám a tlumočím, zejména kurzy intuitivní pedagogiky a umění mezilidské komunikace. Jsem maminkou dvou dospívajících a jednoho právě dospělého syna a ve vztahu s nimi vidím v tuto chvíli svůj nejdůležitější úkol být jim oporou a zároveň nestát jim v cestě.

Ve svém životě jsem došla k poznání, že pro mě cesta je cíl a práce s dětmi toto dokonale naplňuje. Stále se učím, jak dětem co nejlépe předávat to, co umím. Učit (se) mě nesmírně baví, v podstatě cokoliv a neustále. Absolvovala jsem kurzy kritického myšlení, badatelské výuky a intuitivní pedagogiky. V současné době nastupuji na Specializační studium pro školní metodiky prevence. Ráda hraji na klavír, na kytaru, cestuji a učím se další cizí jazyky, teď právě španělštinu. Zabývám se permakulturou, čtu, poslouchám, mluvím a potkávám se s lidmi.  

 

Máme školáků

Domácích školáků

Pedagogů

Naši sponzoři

Adresa

Základní škola Těptín, s.r.o.
Jílovská 884
251 68 Kamenice - Těptín

Telefon

+420 732 348 805

E-mail

hryzbilova@skolateptin.cz