Mgr. Kateřina Borčin

Mgr. Kateřina Borčin

V Těptíně učím druhým rokem. Ve školním roce 2020/21 jsem působila v roli učitele na druhém stupni, i v roli asistenta pedagoga (1. stupeň).

V tomto školním roce jsem učitelkou na druhém stupni. Do mého ranku spadá přírodopis, chemie, výtvarná a hudební výchova.

Na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy jsem vystudovala obor molekulární biologie a virologie a v oboru jsem pracovala 10 let. Prošla jsem laboratoří experimentální virologie se zaměřením na základní výzkum, diagnostickou laboratoří s úzkou vazbou na nemocnici, i laboratoří na akademické půdě, kde praktická výuka studentů a přednášení byly součástí práce vědeckého pracovníka.

Svoje vzdělání jsem doplnila o pedagogické minimum a tříletý seminář Waldorfské pedagogiky pana Ing. Tomáše Zuzáka. V semináři mě nejvíce oslovila krása a hloubka pouhého pozorování světa kolem. Zaměřila jsem pozornost na vnímání přírody skrze estetiku, jemnost, křehkost a vykročila ve svém volném čase výtvarným směrem.

Těhotenství mi do života přinesla dvě krásné zdravé děti a zkušenost s intuitivní kresbou. Svůj osobní příběh a zkušenosti s kresbou v průběhu těhotenství jsem sepsala do knihy: Maminko maluj – arteterapie v těhotenství (www.intuitivnikresbavtehotenstvi.cz) a v oblasti terapeutického působení kresby se dále vzdělávám.

 

Máme školáků

Domácích školáků

Pedagogů

Naši sponzoři

Adresa

Základní škola Těptín, s.r.o.
Jílovská 884
251 68 Kamenice - Těptín

Telefon

+420 732 348 805

E-mail

hryzbilova@skolateptin.cz